Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 7764024



*

nr 776 4024


Svante Kede

(1877-1955), Sverige


Oljemålning, Svante Kede (1877-1955), fjäll, signerad, ramens innermått: 45xz62


Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 september 2012
kl 17:49:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/9 21:52:27 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Svante Kede

Svante Kede, svensk bildkonstnär född 1877, död 1955.

Läs mer om Svante Kede
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjäll fjällandskap fjällmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja oljemålning oljemålningar svante kede
  • 8077 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:20
  • 8076 OljemÃ¥lning
    Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:22
  • 1023 OljemÃ¥lning
    David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06




Ladda ner broschyr